Ana Sayfa / Sütyenler / Balenli Sütyenler

Gösterilen sonuç sayısı: 7

Filtre
Siyah
Beyaz
Ten

Fiyonk Detaylı Push Up Destekli Sütyen BM2010

19,99
Beyaz/Beyaz/Siyah
Beyaz/Beyaz/Ten
Siyah/Siyah/Beyaz
Siyah/Siyah/Ten
Ten/Ten/Beyaz
Ten/Ten/Siyah
Beyaz/Beyaz/Beyaz
Beyaz/Siyah/Ten
Siyah/Siyah/Siyah
Ten/Ten/Ten

Fiyonk Detaylı Push Up Destekli 3’lü Paket Sütyen BM2030

60,99
Siyah
Beyaz
Ten

Fiyonk Detaylı Desteksiz Günlük Sütyen BM2011

19,99
Siyah
Beyaz
Ten

Fiyonk Detaylı Destekli Push Up Sütyen NS1000

20,99

Dolgusuz Sütyen ML2051

29,69

Pudra Rengi Dolgulu Destekli Sütyen Takımı ML7009

29,69
Beyaz/Beyaz
Beyaz/Ten
Siyah/Siyah
Ten/Ten
Siyah/Beyaz
Siyah/Ten

Fiyonk Detaylı Push Up Destekli 2’li Paket Sütyen BM2020

40,99

Balenli Sütyenler

Balen, sütyenlerin altında yarım daire şeklinde bulunan plastik ya da demir çubuklara verilen isimdir. Göğüsün alt kısmını destekler ve toparlayıcılık sağlayarak, aynı zamanda göğsün dik bir görünüme sahip olmasına da yardımcı olur. Balenli sütyenler ise yukarıda da belirttiğimiz şekilde, bu materyale sahip olan sütyenlerdir.

Balenli Sütyenlerin Özellikleri

Balenli sütyenler, göğüsün altını saran, iç kısımda bulunan demir tellerin olduğu sütyenlerdir.

Teknolojinin ve dolayısı ile üretimin gelişimi ile birlikte eskiden üretilen telli balenli sütyenlerin yerini, plastik balenli sütyenlerin aldığı görülmektedir. Birçok modelde uygun fiyatlı plastik balenli sütyen bulunabiliyor.

Göğüslerin ağırlığını taşıyan balenli sütyenlerin en kullanışlı özelliklerinden biri de göğüsleri dik göstermesidir.

Balenli sütyen satın almadan önce mutlaka doğru beden ölçüsünü bilmeniz gerekir. Dar ve sıkı gelen sütyenler, sağlık açısından tavsiye edilmez. İçgiyimist, müşterilerine uygun fiyatlı sunduğu birçok modelde, hem estetik bir görüntü hem de sağlıklı bir kullanım için en iyi parçaları sunar.

Balenli Sütyenlerin Avantajları

Genellikle göğüslerinde sarkma meydana gelen ve normalden büyük göğüslere sahip kadınların tercih ettiği balenli sütyenler, göğüslere dik bir görünüm verir.

Balenli sütyenler, göğüslerin ağırlığından dolayı meydana gelen sırt ve omuz ağrılarını önleyebilir. Sütyenin iç kısmında bulunan destek balenler sayesinde göğüslerin sarkma yapması önlenir. Sırta ve omuzlara binen yük, sütyen tarafından taşınmış olur.

Küçük göğüslü kadınlar da, balenli sütyen kullanmaktadırlar. Balenli sütyenler, zamanla göğüste meydana gelen sarkmaları da büyük oranda önleyecektir.

Ortalamanın üzerinde bir göğüs ölçüsüne sahip kadınlarda, diğer sütyen modellerinde oluşan taşmalar, balenli sütyenlerde görülmez.

Balenli Sütyenlerin Dezavantajları

Ergenlik çağına yeni girmiş olan genç kızların, balenli sütyen kullanmaları sakıncalıdır. Çünkü balenler göğüs gelişimini engelleyebilir. Aynı zamanda hamile kadınlarında balenli sütyen kullanması uzmanlar tarafından önerilmemektedir.

Balenli sütyenler, iyi bir bakıma ihtiyaç duymaktadır. Aksi taktirde, tellerinde bozulma olur ve batma yaparak, kullanıcıya rahatsızlık hissi verebilir. Bunu önlemek için, sütyen yıkama toplarından faydalanabilirsiniz.

Balenli Sütyenler Ne Zaman Kullanılabilir?

Önemli organizasyon ve davetlerde takım elbise, gömlek giydiğinizde hoş bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır. Göğüsleri merkezde toplayan balenler sayesinde çekiciliğiniz ile ön plana çıkmanız çok kolay bir hal alacaktır.

Balenli sütyen modelleri, doğru bedende sütyen seçimi sonrasında çok rahat ve konforlu bir kullanım sağlar.

Balenli Sütyen Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Balenli sütyen kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, uzun süre takılmamasıdır. Uzun süreli kullanımında göğsü dik gösteren ve toparlayıcılık veren balenler aynı zamanda lenflerin sıkışmasına da neden olur. Sağlık açısından bu nokta çok önemlidir, meme kanseri riski göz ardı edilemez. Ayrıca gece yatmadan önce de mutlaka çıkarılması gerekir.

İçgiyimist olarak bizler, balenli sütyenlerin uzun vadede sağlamlığını koruyabilmesi için çamaşır makinesinde yıkanmadan önce kesinlikle plastik yıkama toplarının içine koyulmasını önermekteyiz. Çünkü bu özellikteki sütyenler, yapısı gereği diğer kıyafetler ile birlikte yıkandığında ezilebilir ve deformasyona uğrayabilir.

Beğeninize sunduğumuz balenli sütyen modelleri arasından, stilinize uygun olarak renk ve beden seçimini yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.