Ana Sayfa / Sütyenler / Dikişsiz Sütyenler

Gösterilen sonuç sayısı: 8

Filtre

Dikişsiz Sütyenler

Sütyenler, uzun yıllar önce kadın iç giyim dünyasının önemli bir parçası haline gelmiştir. Zamanla ihtiyaçlara göre birçok sütyen modeli ortaya çıkmıştır. Bu modellerden biri de dikişsiz sütyen modelleridir. Dikişsiz sütyenlerin genel amacı göğüsleri sarmak, örtmek ve destekleyici rol oynamaktır.

Dikişsiz Sütyen Modelleri

Temel olarak, dikiş izi olmayan sütyenlere dikişsiz sütyen denilmektedir. Bu sütyen modelleri aynı zamanda hareket sınırlaması yapmayan esnek kumaştan üretilirler. Dikişsiz sütyen modellerini daha çok atletik yapılı kadınlar tercih etmektedirler. Üstelik spor yaparken de dikişsiz sütyen sıklıkla kullanılmaktadır.

Atletik yapıda göğüslere sahip kadınlar için en ideal sütyen modeli dikişsiz sütyendir. Çünkü atletik yapılı ve düzenli spor yapan kadınların göğüsleri geniş ve kaslı olabilir. Bu nedenle balensiz ya da dikişsiz sütyen ile daha rahat ve konforlu hissederler.

Dikişsiz sütyen modelleri, dar giysiler tercih edildiğinde de oldukça kullanışlı olabilirler. Saten gibi ince yapılı kıyafetlerde en uygun tercih, dantel sütyenler yerine dikişsiz sütyenler olacaktır.

Ayrıca dikişsiz sütyenlerin U şeklinde olan modelleri de mevcuttur. Bu modeldeki dikişsiz sütyenler adeta göğüs dekoltesi olan kıyafetler için bir nimet sayılırlar.

Elbette ki dikişsiz sütyenlerden bahsederken kesinlikle günlük olarak kullanılabilecekleri atlanmamalıdır. Dikişsiz sütyenler, kesinlikle, gün kurtarıcısıdır. Tişörtlerin altında rahat ve belirsiz olacaklar ve aktif geçen gününüzde sizi sıkmayacaklardır.

En iyi Dikişsiz Sütyenler Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Her kadının sütyenlerden şikayetçi olduğu en az bir durum vardır. Askıların kenarı kesiyor olabilir yada akşam üzerinizi değiştirirken fark ettiğiniz üzere cildinizde kırmızı çizgiler ve tahriş olmuş bir omuz ile karşılaşabilirsiniz. Aynı şekilde kimi normal sütyenlerin yaptığı gibi göğüs altlarınızda kızarıklık ve kaşıntı olabilir. Dikişsiz sütyenler, bu olumsuz durumların tamamen ötesinde konforlu bir kullanım ve sonrası için sizi memnun bırakacak şekilde üretilmişlerdir.

Dikişsiz sütyene, tişört sütyeni de denilebilmektedir. Bunun sebebi hem rahat olması hemde kullanımının kolay olmasıdır. Dar tişörtlerin altına rahatlıkla hiç tereddütsüz dikişsiz sütyen tercih edebilirsiniz.

Tamamı ile dikişsiz ve balensizdirler. Fakat çok iyi tutuculuk ve destekleyicilik özelliklerine sahiptirler. Bu sayede kendinizi hem güvende hissedersiniz hem de gün boyu güzel göründüğünüzü bilirsiniz.

Küçük göğüs yapısına sahip kadınların sorgusuz sualsiz tercih edebileceği dikişsiz sütyenler, aynı zamanda dolgun göğüs yapısına sahip kadınlarda da güzel görünecektir. Dikişsiz yapısı sayesinde göğüsleri sarararak kaldırır ve düz bir görüntü oluşturur. Dikişsiz sütyenler adı ile anıldığında ilk olarak destekli olmadığı ve giyildiğinde göğüslerde sarkma meydana gelebileceği düşünülür. Ama tamamen bir yanılgıdır.

Göğüsleri önden sararak korumalarının yanında sırt kısmının spor kesimi sayesinde de yumuşak ve rahat bir kullanım sağlarlar.

Ayrıca nefes alan kumaştan yapıldıkları için terleme hissi oluşturmaz ve aşırı sıcaklarda bile terlemeden kendinizden emin bir gün geçirmenize olanak tanırlar.