İptal, Değişiklik ve Cayma Hakkı

Sipariş iptali ve iade işlemlerinde, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da belirtilen şartlar uygulanır.

Sipariş iptal işlemi, paketinizin henüz taşıyıcı kargo firmasına teslim edilmediği durumlarda yani hazırlık süreci içerisindeyken yapılabilmektedir. Talebinizi iletmek için, iletişim sayfamızda bulunan formu kullanabilir ya da [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz. Kargoya teslim edilmiş olan siparişler için, paketiniz tarafınıza ulaştığında 30 gün içerisinde iade talebi oluşturmanız gerekmektedir.

Eğer siparişinizde yer alan bilgiler veya ürünler hakkında değişiklik yapmak istiyorsanız bir an önce bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. İşleme alınmış veya e-arşiv faturası kesilmiş olan siparişler üzerinde yapacağınız değişiklikler operasyon sürecimizi ciddi anlamda aksatmaktadır. Anlayışınız için teşekkürler.

Yasal süresi 14 gün olan cayma hakkını İçgiyimist, müşterilerine özel 30 gün olarak uygulamaktadır. Alıcılar, İçgiyimist İade ve Değişim Politikası sayfasında belirtilen şartların yerine getirilmiş olması koşuluyla 30 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının içgiyimist.com’a, sipariş faturası oluşturulduktan sonraki 30 günlük süre zarfında bildirilmesi gerekmektedir.

İçgiyimist’ten onay almadan iade işlemini başlatarak paketinizi bize göndermeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır. İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, ürün kutusu veya ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz olarak size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir.

İade paketi gönderim sürecinde, kargo firmalarından ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen herhangi bir bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği ilgili departmanımız tarafından incelenir. İade onaylanırsa, siparişin bedeli, ödeme yönteminize bağlı olarak 5 iş günü içinde iade edilir. Siparişinizi kredi/banka kartı ile yaptıysanız, kullandığınız karta iade edilmektedir. Havale/EFT olarak işlem yaptıysanız, ilgili hesabınıza iade edilir. Kapıda ödeme yöntemi kullanan müşterilerimizin iade bedelleri ise kendi iletecekleri bir IBAN numarasına aktarılacaktır.

Tüketicinin yasal olarak cayma hakkını kullanarak yapmış olduğu iadelerde, satıcının söz konusu ürünün teslimatı için kargo firmasına ödemiş olduğu tutarlar ve ortaya çıkabilecek diğer hizmet bedelleri düşülerek iade işlemi yapılır.

İade edilmiş olan tutarın kredi/banka kartınıza yansıması, çalıştığınız bankaya bağlı olarak 1-5 iş günü sürmektedir.